tajemniczy escape room

Zabawa w mieście

Nie tak dawno temu, choć właściwie to już pewnie kilka lat, powstała i przyjęła się w naszym kraju nowa atrakcja. Skierowana dla osób ciekawskich, poszukujących wyzwań i lubiących rozwiązywać zagadki, niezależnie od wieku dla najmłodszych i starszych. Escape room to gra, o której mowa i w którą zagramy w każdym mieście.

Gra escape room w założeniach jest bardzo prosta, ale przyciąga całe rzesze poszukiwaczy nowych doznań. Klient zamykany jest w pomieszczeniu wypełnionym zagadkami – pokój zagadek – których rozwiązanie doprowadza do opuszczenia tegoż pokoju, a to właśnie jest celem całej gry. Zależnie od wybranego scenariusza zabawa może być mniej lub bardziej skomplikowana.

Aranżacja pokoju zagadek niekiedy potrafi przestraszyć – w przypadku gdy escape room urządzony jest w scenerii jak z horroru – szpital psychiatryczny czy więzienie to najczęstsze przypadki. Istnieje jednak również wiele pokoi, które stylizacją mają przypominać filmy przygodowe czy nawet animowane. Tym sposobem możemy poczuć się jak Indiana Jones rozwiązujący kolejne archeologiczne zagadki, bądź Harry Potter.

Atrakcje od dawna znaleźć można szczególnie w dużych miastach, stąd escape room w Krakowie czy Trójmieście, nie wspominając już o stolicy, od długiego czasu nie budzi w nikim zdziwienia. Problem pojawia się gdy odległość do dużych miast jest zbyt duża. Wtedy trzeba zadowolić się tym co znajdziemy w mniejszych, bo tam również pokój zagadek można znaleźć. Niestety jakość doświadczeń często dość mocno odbiega od tego co możemy uświadczyć w pokojach zagadek w takim Krakowie.

Escape room to świetny sposób na spędzenie imprezy urodzinowej, niezależnie od wieku, wieczoru kawalerskiego czy weekendu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *