ksiegowosc swiadczona przez zewnetrzne biuro rachunkowe

Potrzebny zawód

W gospodarce wolnorynkowej, jaką po roku 1989 stała się Polska, istnieją zawody mniej lub bardziej prestiżowe i usługi, na które jest mniejszy lub większy popyt. W obliczu całkowitej zmiany paradygmatu, jaką był upadek komunizmu, jedne branże straciły na znaczeniu, inne natomiast zyskały. Spośród tych, które straciły najwięcej, można wymienić chociażby przemysł ciężki. Najwięcej natomiast zyskały podmioty świadczące wszelkie usługi związane z finansami. Jedną z takich branż jest księgowość.

Każdy właściciel firmy potwierdzi, że dobra własna księgowa czy usługi świadczone przez biuro księgowe są w dzisiejszych czasach na wagę złota. Wynika to z tego, że według prawa wszystkie operacje finansowe muszą być ewidencjonowane. W naszym kraju minęła już epoka dzikiego kapitalizmu i korupcji, gdy kontrolerowi wystarczyło wręczyć łapówkę, aby zapomniał o nieprawidłowościach dostrzeżonych w ewidencji.

Księgowa jest więc niezbędna w każdej firmie, poza tymi mniejszymi, które wybrały usługi proponowane przez biuro rachunkowe oraz pomijając nielicznych przedsiębiorców, którzy ewidencją operacji finansowych zajmują się samodzielnie. Jest to jednak na tyle czasochłonne i skomplikowane, że nawet osoby zdeterminowane, żeby jak najbardziej obniżyć koszty prowadzenia działalności, koniec końców w większości zatrudniają kogoś, kto zajmie się buchalterią.

Sporą karierę w naszym kraju zrobiło w ostatnich kilkunastu latach pojęcie księgowości kreatywnej. Wyrażenie to oznacza po prostu oszukiwanie w ewidencji w ten sposób, żeby nielegalne operacje wyglądały na legalne. Kreatywna księgowość jest oczywiście cały czas praktykowana w Polsce, jednak w walce z nią zrobiliśmy od upadku komunizmu ogromne postępy. O tym, jak źle mogłoby być, niech świadczy chociażby przykład Ukrainy.

Biuro Rachunkowe www.Talented.pl – uczciwa i rzetelna księgowość w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *