kosmetyki konopne

Kosmetyki naturalne

Dbanie o skórę jest bardzo ważne, jeśli chce się zachować młody wygląd na dłużej. Odpowiednio nawilżona skóra wygląda zdrowo i poprawia efekt estetyczny naszej twarzy. Możemy o to zadbać poprzez używanie kremów i innych specyfików, które mają za zadanie odżywianie skóry od zewnątrz. W obecnych czasach jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na skład tych produktów.

Ceniony jest skład jak najbardziej zbliżony do naturalnego, ponieważ zazwyczaj nie działa on drażniąco na skórę. Kosmetyki naturalne niewątpliwie przeżywają swój renesans. W sklepach można znaleźć między innymi produkty oparte na olejach roślinnych np. kokosowym czy lnianym, które działają regenerująco nie tylko na skórę ale także na włosy. Poza tym oleje nie zapychają porów i nie powodują powstawanie wyprysków, wystarczy tylko znaleźć ten odpowiedni dla rodzaju skóry.

Innym rodzajem kosmetyków naturalnych zyskujących na popularności są kosmetyki konopne. Zawierają one wyciąg z konopi o silnym działaniu, które przynosi efekty również przy różnych chorobach skóry. Krem z konopi ma także działanie przeciwbólowe i rozluźniające, dzięki czemu jest stosowany np. przy bólach stawów. Jest to niewątpliwie dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą brać silnych leków przeciwbólowych obciążających wątrobę.

Oprócz wyciągu z konopi, używane są również inne wyciągi i napary z ziół, które wspomagają organizm od wewnątrz, dzięki czemu nasza skóra wygląda promiennie. Przykładowo rumianek działa przeciwbakteryjnie, zapobiega powstawaniu wyprysków i zmniejsza wydzielanie sebum. Nie sprawdzi się jednak przy skórze bardzo suchej, dlatego należy dobrać pielęgnację odpowiednią dla naszego rodzaju cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *