krew pępowinowa

Komórki macierzyste inwestycją w zdrowie i przyszłość naszych dzieci

Ciąża jak i poród to wielkie wydarzenie, nawet dla kobiety, która przechodzi to kolejny raz. Coraz większa świadomość kobiet pozwala na dokładne zaplanowanie przebiegu porodu, co zawsze jest ustalane we współpracy ze specjalistami takimi jak ginekolodzy oraz położne.

Częściej spotykamy też kobiety, które decydują się na skorzystanie z pomocy douli w tym szczególnym czasie, co daje kobietom należyte wsparcie psychiczne w tym stresującym czasie. Rosnące zainteresowanie prowadzeniem zdrowego trybu życia oraz aktywnością fizyczną w tym czasie, powoduje liczne zainteresowanie szkołami rodzenia. Osoby w nich pracujące pomagają przyszłym mamom przygotować ciało i umysł do najważniejszej roli w ich życiu, a także pomagają w wielu problemach. Coraz częściej kobiety interesują się komórkami macierzystymi. Zazwyczaj wiąże się to z wieloma pytaniami i niejasnościami. To dość nowy trend w Polsce, który nadal wzbudza wiele kontrowersji.

Nie każda przyszła mama zdaje sobie sprawę, że taką decyzję należy podjąć wcześniej oraz jakie są korzyści. W trakcie porodu pobierana jest krew, która może posłużyć do leczenia dziecka lub innej osoby. Komórki macierzyste charakteryzują się wysoką zdolnością odnowy i namnażania. Wykorzystywane są w leczeniu wielu chorób, takich jak białaczka, nowotwory, choroby układu odpornościowego, a także w przypadku przeszczepów. Komórki wyróżnia większa zdolność regeneracyjna niż szpik kostny, a pobieranie nie wiąże się z bólem czy dyskomfortem. Jeśli rozważamy taką decyzję warto skonsultować się z lekarzami i poznać wszelkie przeciwwskazania, zalety oraz wady. Pomoże w tym też krewpepowinowa.pl – kompendium wiedzy, które edukuje i wspiera przyszłych rodziców. Przechowywanie krwi jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla naszych pociech, dlatego warto rozważyć taką możliwość. Zwłaszcza jeśli w naszej najbliższej rodzinie pojawiają się groźne choroby.

Zobacz też: Komórki macierzyste

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *