filmowanie jednym z zastosowan drona

Filmowanie przy zastosowaniu drona

Bezzałogowy system powietrzny, zwany inaczej słowem dron, to niewielka maszyna sterowana zdalnie, oczywiście bez możliwości zabierania pasażerów, ale już z opcją zamontowania kamery. Wykorzystywane są głównie przez wojsko do obserwacji, a przeciętni ludzie wykorzystują je najczęściej do robienia filmów. Tak, filmowanie dronem to nabierająca popularności usługa.

Filmowanie dronem w Polsce: od 2016 roku weszły w życie nowe przepisy, mówiące o konieczności wyrobienia licencji, a także o zachowaniu odpowiedniej odległości od zabudowań (100 metrów) oraz od osób 30 metrów. Zmiany dotyczą modeli powyżej 0,6 kg. Dawniej można było latać bez takich restrykcji.

Kraków jest miastem, w którym drony używane są do celów własnych ale i komercyjnych bardzo często. Dzięki nim można uwiecznić największe wydarzenia oraz piękne krajobrazy. Filmowanie takim urządzeniem jak dron nie jest zatem niczym nadzwyczajnym. Maszyny te wykorzystywane są także w celach badawczych do pomiaru grubości warstwy ozonowej oraz zliczają populację różnych gatunków zwierząt. Ba, w Krakowie używa się dronów również do badania zanieczyszczeń z domowych kominów.

W Stanach Zjednoczonych, amerykańska firma Amazon od dłuższego planuje wprowadzić przesyłanie paczek za pomocą dronów. Są one też coraz częściej budowane w celu przeprowadzania akcji poszukiwawczych. Są szybkie, małe i mogą polecieć w miejsce niedostępne człowiekowi.

Wróćmy jednak bardziej do polskich realiów. U nas, tak jak napisałem, drony nierzadko wykorzystywane są do filmowania, a taką w pełni profesjonalną usługę filmowania dronem świadczy http://www.rentgrandfox.pl/dron/ z Krakowa. Na ich stronie przeczytamy więcej na czym to polega i ile kosztuje.

Na koniec może jeszcze kilka słów o cenach. Koszt dronów waha się od kilkudziesięciu złotych za podstawowe maszyny zabawki, którymi dzieci mogą bawić się w domu, do kilku tysięcznych maszyn służących do profesjonalnych nagrań video.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *