akcesoria dla dzieci

Akcesoria do łóżeczka niemowlaka

Spokojny sen nowonarodzonego członka rodziny jest bardzo ważny zarówno dla zdrowia i prawidłowego rozwoju maluszka, jak i dobrego nastroju pozostałych członków rodziny. Jednym z elementów, który ma ogromny wpływ na komfort niemowlęcia jest pościel. Dziecko większość dnia spędza w łóżeczku, dlatego jego wypełnienie musi być miękkie, przyjemne w dotyku oraz antyalergiczne.
Komplety pościelowe dla najmłodszych mogą składać się z kilku, a nawet kilkunastu części.

Do podstawowych, które muszą znaleźć się w każdym łóżeczku należą płaska poduszeczka oraz kołderka dla niemowlaka. Na początek warto się również zaopatrzyć się w wygodny rożek, który dokładnie otuli małe ciałko i da poczucie bezpieczeństwa noworodkowi. Ponadto pozwoli na wygodne przenoszenie maluszka. W zestawach z pościelą dla niemowląt dość często można znaleźć praktyczne śpiworki do wózka, które zapewniają dziecku spacery w komfortowych warunkach.

Kompletując wyprawkę dla noworodka musimy również zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. W związku z tym warto pościel do łóżeczka uzupełnić o ochraniacze na szczebelki. Obecnie są one dostępne w formie długich pasów materiału z miękkim wypełnieniem lub zszytych ze sobą poduszeczek z delikatnych tkanin, np. popularnego minky. Spokój i ograniczenie światła w ciągu dnia zapewni dziecku baldachim dla łóżeczka. Dzięki niemu niemowlę nie będzie miało problemu z zasypianiem nawet, gdy do pokoju wpada duża ilość światła słonecznego. Baldachimy są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, często zdobią je gwiazdki lub inne, stonowane aplikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *